ŽELDYNŲ IR ŽELDINIŲ TVARKYMAS

Dokumentai, susiję su želdynų ir želdinių tvarkymu:

1. Rietavo savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisyklės

2. Lietuvos Respublikos želdynų įstatymas

3. Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarkos aprašas

4. Želdynų ir želdinių sanitarinės apsaugos taisyklės

5. Gyventojai, norintys kirsti ar kitaip pertvarkyti saugotinus želdinius, atitinkamai Rietavo savivaldybės administracijos seniūnijai pateikia argumentuotą prašymą (prašymas)

6. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso 281 straipsnis numato,  kad neteisėtas želdynų naikinimas arba neteisėtas ne miškų ūkio paskirties žemėje augančių saugotinų medžių ir krūmų žalojimas, naikinimas arba persodinimas užtraukia baudą asmenims nuo šešiasdešimt iki dviejų šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo aštuoniasdešimt iki trijų šimtų eurų. Sodmenų kokybės reikalavimų pažeidimas, medžių ir krūmų veisimo, vejų ir gėlynų įrengimo taisyklių pažeidimas, medžių ir krūmų priežiūros, želdynuose esančių vandens telkinių apsaugos, vejų ir gėlynų priežiūros taisyklių pažeidimas, želdynų ir želdinių sanitarinės apsaugos taisyklių pažeidimas, želdinių apsaugos atliekant statybos darbus taisyklių pažeidimas užtraukia baudą asmenims nuo trisdešimt iki vieno šimto dvidešimt eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo šešiasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų.

7. Kriterijai, pagal kuriuos dendrologiškai, ekologiškai, estetiškai vertingi, kultūros paveldui ir kraštovaizdžiui reikšmingi medžiai ir krūmai skelbiami saugotinais želdiniais.

8. Valstybės saugomų gamtos paveldo objektų (medžiai) sąrašas.

9. Kriterijai, kuriuos atitinkantys medžiai ir krūmai priskiriami saugotiniems želdiniams 

10. Rietavo savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisija

11. Rietavo savivaldybės lėšų, reikalingų viešųjų želdynų ir želdinių apsaugai, priežiūrai ir tvarkymui, viešųjų želdynų kūrimui ir želdinių veisimui, želdynų ir želdinių inventorizavimui, viešųjų želdynų ir želdinių būklės ekspertizėms atlikti, skyrimo tvarkos aprašas (nuoroda į teisės aktą https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/7bd7e972c78811ecb69ea7b9ba9d787b)

12. Visuomenės informavimas želdinių klausimais

Paskutinis atnaujinimas: 2022-05-10 16:26:16
Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika