SU SENIŪNAIS APTARTI EINAMIEJI KLAUSIMAI
2022-01-07


Sausio 7-ąją vyko Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio ir administracijos darbuotojų pasitarimas su seniūnijų seniūnais. Susitikime aptartas 2022 m. biudžeto projektas, aplinkos apsaugos, paveldosaugos klausimai, kelių priežiūra ir kt.

Rietavo savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Kristina Pužauskienė kalbėjo apie 2022 m. biudžeto planavimą. Seniūnams svarbu atsižvelgti į tai, kad brangsta komunalinės išlaidos, rekomenduota pirkti tik būtiniausius dalykus ir koncentruoti dėmesį į seniūnijų darbuotojų atlyginimų didinimą. Informuota, kad šiais metais Užimtumo didinimo programai skirta daugiau lėšų negu praėjusiais metais – 16,1 tūkst. Eur.

Apie Aplinkos apsaugos rėmimo specialiąją programą kalbėjo Rietavo savivaldybės Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vyr. specialistė (ekologė) Vesta Andrijauskienė. Seniūnai paraginti pradėti planuotis darbus ir lėšų poreikį. Ekologė patarė daugiau dėmesio ir lėšų skirti ne tik įrangos įsigijimui, bet ir seniūnijų gražinimui, įsigyjant gėlių, dekoratyvinių augalų, želdynų, rekreacinių įrenginių (suoliukų, sūpynių ir pan.).

Paveldosaugos klausimus su seniūnais aptarė Architektūros skyriaus specialistė Kristina Ruikytė. Kalbėta apie kapinių skaitmenizavimą, kryptinių rodyklių trūkumą. Diskutuota, ką daryti su Rietavo miesto kapinėse esančia seniausia koplytėle Rietavo savivaldybėje, kurią būtina atnaujinti. Kaip sakė specialistė, galimi du šios problemos sprendimo būdai – padaryti koplytėlės kopiją arba ją konservuoti. Sprendimas dėl koplytėlės likimo bus priimtas ateityje. Tverų seniūnijos seniūnas Antanas Zalepūgas minėjo, kad reikėtų į kitą vietą perkelti Rietavo sav. Tverų gimnazijoje esantį muziejų.

Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vedėjas Juozas Albauskas patarė seniūnams atsakingai planuotis lėšas, skirtas kelių priežiūrai (kelių greideriavimui, sniego valymui, kelių ženklinimui, duobių taisymui ir kt.). Aptarti ir kiti seniūnams rūpimi klausimai. Rietavo miesto seniūnui Petrui Lengveniui padėkota už iniciatyvas prižiūrint miestą bei gražų miesto ir kalėdinės eglutės papuošimą.

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika