Pranešimai

SOCIALINĖ REABILITACIJA NEĮGALIESIEMS BENDRUOMENĖJE
2022-09-06

Socialinių paslaugų katalogą papildžius socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems paketu nuo 2023 metų socialinės reabilitacijos paslaugas neįgaliesiems bendruomenėje galės teikti tik akredituoti paslaugų teikėjai. Taip bus užtikrinama socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje paslaugų kokybė, kaip ir kitų akredituotų socialinės priežiūros paslaugų. Paslaugos teikėjams nereikės kasmet rengti naujų projektų, konkuruoti su kitomis organizacijomis. Savivaldybė su akredituotais paslaugų teikėjais pasirašys 3 metų finansavimo sutartis ir vietoje konkursinio finansavimo bus užtikrintas akredituotas paslaugas teikiančių organizacijų finansinis tvarumas.

   Pakeistuose teisės aktuose įtvirtinta nuostata, kad akredituotos socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje paslaugos turės būti teikiamos neįgaliesiems pritaikytose patalpose:

   - įstaigoje turi būti įrengta bent viena atskira patalpa socialinės reabilitacijos paslaugoms neįgaliesiems bendruomenėje teikti;

   - patekimas į patalpas turi būti prieinamas asmenims su negalia pagal jos pobūdį;

   - įstaigoje turi būti įrengta bent viena higienos patalpa.

   Jeigu organizacija tokių pritaikytų patalpų neturi, ji galės pasirašyti sutartį su fiziniu ar juridiniu asmeniu, kur patalpos pritaikytos ir ten teikti paslaugas.

   Taip pat keliami reikalavimai ir personalo išsilavinimui:

  - socialiniai darbuotojai, įgiję Socialinių paslaugų įstatymo (toliau – Įstatymas) 20 straipsnio 6 dalyje nurodytą  išsilavinimą;

   - individualios priežiūros darbuotojai, atitinkantys Įstatymo 19 straipsnio 6dalyje nurodytus reikalavimus;

  - kiti darbuotojai, teikiantys socialinės reabilitacijos paslaugas neįgaliesiems bendruomenėje (psichologai, specialieji pedagogai, tiflopedagogai, ergoterapeutai, surdopedagogai ir pan.), turi būti įgiję atitinkamai profesijai reikalingą teisės aktuose nustatytą išsilavinimą; įvairių terapijų (užimtumo, meno ir pan.) specialistai – atitinkamą išsilavinimą (kvalifikaciją) ir/arba ne mažesnę kaip 1 metų darbo su neįgaliaisiais patirtį.

   Šie darbuotojai galės dirbti ir nepilnu darbo krūviu.

  Kai Savivaldybė su akredituotų socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje paslaugų teikėjais pasirašys paslaugų teikimo ir finansavimo sutartis, visus juos registruos Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS), todėl socialinės reabilitacijos neįgaliesiems paslaugų gavėjas ar teisėtas jo atstovas turės galimybę pasirinkti šių paslaugų teikėją.

 Dėl socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje paslaugų akreditacijos reikia kreiptis į  Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir civilinės metrikacijos skyrių.

 

Socialinių reikalų ir civilinės metrikacijos skyriaus informacija

Atgal Archyvas
Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika