Priešmokyklinis ugdymas

INFORMACIJA DĖL PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO RIETAVO SAVIVALDYBĖJE

Priešmokyklinio ugdymo paskirtis – padėti vaikui pasirengti sėkmingai mokytis pagal pradinio ugdymo programą.

Pagal galiojantį LR švietimo įstatymą priešmokyklinis ugdymas yra privalomas ir pradedamas teikti vaikui, kai tais kalendoriniais metais jam sueina 6 metai. Priešmokyklinis ugdymas gali būti teikiamas anksčiau tėvų (globėjų) sprendimu, bet ne anksčiau, negu vaikui sueina 5 metai. Priešmokyklinis ugdymas vykdomas pagal vienų metų Švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintą priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą, tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytais atvejais ir tvarka įvertinus vaiko ugdymo ir ugdymosi poreikius, pažangą priešmokyklinis ugdymas gali trukti dvejus metus. Tėvai (globėjai) turi kreiptis į artimiausią Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklą, vykdančią priešmokyklinio ugdymo programą, ir pateikti prašymą. Rietavo lopšelyje-darželyje vykdoma tik ikimokyklinio ugdymo programa, priešmokyklinio ugdymas neteikiamas.

Nuo 2023 m. sausio 1 d. įsigaliosiančioje LR švietimo įstatymo nuostatoje numatoma, jog priešmokyklinis ugdymas pradedamas teikti vaikui, kai tais kalendoriniais metais iki balandžio 30 dienos jam sueina 5 metai. Švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka įvertinus vaiko ugdymo ir ugdymosi poreikius, pažangą vaikui priešmokyklinis ugdymas gali būti pradedamas teikti, kai jam tais kalendoriniais metais 5 metai sueina iki rugsėjo 1 dienos. Priešmokyklinis ugdymas gali būti teikiamas vėliau tėvų (globėjų) sprendimu, bet ne vėliau, negu vaikui tais kalendoriniais metais sueina 6 metai. Socialinę riziką patiriančiam vaikui priešmokyklinis ugdymas užtikrinamas Švietimo, mokslo ir sporto ministro ir Socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka. Švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytais atvejais ir tvarka įvertinus vaiko ugdymo ir ugdymosi poreikius, pažangą priešmokyklinis ugdymas gali trukti dvejus metus.

                     

 

Kilus klausimų prašome kreiptis tel. 8448 73 226.

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius

Paskutinis atnaujinimas: 2022-03-04 13:30:51
Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika