PARODA „VYTIS – LIETUVOS IR LIETUVIŲ“
2021-03-12


Užsitęsus pandeminiams suvaržymams, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus ilgokai planuotą išeivijos simbolių kūrėjo ir organizatoriaus Gintaro Karoso parodos „Vytis – Lietuvos ir lietuvių“ pristatymą Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje teko įgyvendinti nuotoliniu būdu.

Bendradarbiaujant su Floridoje šiuo metu apsistojusiu parodos autoriumi ir Rietavo gimnazijos administracija, kovo 9 d. mokytojams ir moksleiviams buvo surengtas gimnazijos direktorės pavaduotojos  Nijolės Dovidauskienės moderuojamas virtualus susitikimas. Jo metu mintimis apie šią parodą pasidalijo Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas. Kovo 11-osios proga visus pasveikino Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis.

Suprantama, kad visų parodos pristatymo dalyvių  ypatingo dėmesio sulaukė šiai progai išvakarėse Floridos Lietuvių klubo prezidento Richardo Noviko nufilmuoti panoraminiai Lietuvių namų – Gintaro Karoso sodybos su besiplaikstančia trispalve vėliava – vaizdai ir gyvas parodos autoriaus pasakojimas, kaip dėl karo ir kitų negandų Bostone, Čikagoje, Floridoje, Kalifornijoje ir daugelyje kitų JAV vietovių atsidūrę lietuviai sugebėjo išsaugoti lietuvybės dvasią, kaip čia buvo kuriami ir populiarinami Lietuvos Vyčio ir kitų valstybingumo simbolių vaizdai. Kaip, prasidėjus Atgimimui, meniški šių simbolių lipdukai ir teminės lipdės daugiatūkstantiniais tiražais pradėjo keliauti į Lietuvą, kur buvo graibstyte graibstomos įvairių patriotinių sambūrių, manifestacijų ir mitingų metu. O ir šiandieną daugelis iš jų puošia mūsų šventes ir kasdienybę. Užtektų paminėti, kad ir Benedikto Vanago vairuojamo lenktyninio automobilio ar Lietuvos geležinkelius reprezentuojančių greitųjų traukinių puošybos sprendimus.

Virtualus susitikimas baigėsi nuoširdžiais gimnazijos direktorės Almos Lengvenienės padėkos žodžiais ir sveikinimu švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo šventę.

Dėkojame visiems susitikimo dalyviams ir pradėjusiems jį organizuoti.

Plačiau apie parodą „Vytis –  Lietuvos ir lietuvių“ ir jos autorių galima sužinoti Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus interneto svetainėje  www.oginskiriet.lt.

 

Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus informacija

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika