MANO DALYVAVIMAS JAUNIMO SAVANORIŠKOJE TARNYBOJE
2022-07-15


Esu Evelina, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos abiturientė, taip pat esu  Rietavo kultūros centro savanorė. Pasibaigus mokslo metams ir einant į pabaigą mano savanorystei noriu pristatyti savo dalyvavimą jaunimo savanoriškoje tarnyboje (JST).

Apie JST programą

Jaunimo savanoriška tarnyba –  intensyvi 6 mėn. trunkanti savanorystės programa skirta jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val. per  mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje. JST programa  tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

Kodėl pasirinkau šią programą?

JST yra programa turi savitą struktūrą ir neatsiejamus komponentus - tai ne tik intensyvi tarnyba, tačiau ir reguliarūs susitikimai su kuratoriumi ir su mentoriumi, darbas bendrųjų kompetencijų lavinimo temomis. Pradėti dalyvauti šioje programoje mane paskatino tai, kad įgyvendinus 6 mėn. nenutrūkstamą tarnybą yra suteikiama 0,25 stojamojo balo stojant į pirmosios pakopos studijas. Be to, šią programą pasirinkau, nes tai puiki galimybė įgyti patirties bei geriau pažinti save,  tuo labiau, kad  kuratorius ir mentorius viską padeda atklikti sklandžiai.

Savanorystės nauda

Visą laiką norėjau save išbandyti įvairiose veiklose ir atrasti sau tinkamą sritį. Kaip tik JST suteikė man šią galimybę. Dabar, besibaigiant paskutiniam savanorystės mėnesiui, supratau, kad atlikti veiklą, už kurią negaunamas finansinis atlygis, yra labai malonu, nes tai mane ugdo ir brandina kaip asmenį, o be to, dar galiu teikti naudą visuomenei. Kalbant apie savanorystės patrauklumą, galiu pasakyti, kad savanorystė man suteikė galimybę bendradarbiauti su puikiais žmonėmis: kuratoriumi, mentoriumi bei Rietavo kultūros centro darbuotojais, kurie visą savanorystės laikotarpį mane lydėjo bei daug ko išmokė. Savanorystė man padėjo suprasti, kurioje srityje aš esu geriausia ir nuspręsti kuo noriu būti ateityje.

Patarimai norintiems savanoriauti

Pati savanoriauti pradėjau tik 12-oje klasėje, tad būsimiems savanoriams patarčiau pradėti ankščiau, nes tada galėsite daugiau laiko skirti savanorystei. Prieš pradedant savanoriauti pasidomėkite apie programą, jos skiriamas galimybes ir rezultatus, tuomet bus daug paprasčiau suprasti esmę. Taip pat nebijokite būti savimi, bendrauti, rodyti savo iniciatyvą bei norą išmokti kažką naujo.  

  

 

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika