Skelbimai

GALIMA IR NEGALIMA: KONSULTACIJŲ IR ĮKVĖPIMO ERDVĖ KULTŪROS PAVELDO FESTIVALYJE HERITAS
2021-08-25

 

Kultūros paveldo pažinimo festivalis „Heritas’21: (Į)krauk paveldą!“ rugsėjo 25 d. kviečia į jau tradicija tapusią konsultacijų erdvę. Šioje erdvėje iš kompetentingos kultūros paveldo specialistų komandos gausite atsakymus į jums rūpimus klausimus, susijusius su paveldo objekto tyrimų, remonto, konservavimo, pritaikymo darbais, šių darbų planavimu ir projektavimu. Pranešimų sesijoje galėsite susipažinti su pagrindiniais statinių prevencinės priežiūros principais ir tuo, kaip išgelbėti kultūros paveldo objektą nuo potencialių grėsmių.

„Heritas“ konsultacijos - tai kontaktų mezgimo erdvė, siekianti suburti kultūros paveldo išsaugojimui neabejingus asmenis ir padėti paveldo bei istorinių objektų valdytojams susigaudyti painioje kultūros paveldo apsaugos reglamentavimo sistemoje. Konsultacijų metu sužinosite ką galima, o ko negalima daryti bei kokias procedūras tenka praeiti tvarkant kultūros paveldo objektus. Siekiame, kad paveldo (į)krovimas būtų lengvas ir sklandus procesas.

Praėjusių metų konsultacijų erdvėje dalyvavo  Všį „Inovatorių slėnio“ komanda, kurios pavyzdys puikiai parodo, kad jei turite energijos, o aplink jus yra apleistas kultūros paveldo objektas, galite jį pasitelkti savo idėjų realizavimui. „Inovatorių slėnis“ įveiklino Antalieptės (Zarasų r.) basųjų karmelitų vienuolyną, įkurdama čia „Nacionalinį socialinės integracijos institutą”. Organizacijos vadovas, Arūnas Survila, teigia, kad dirbant su kultūros paveldo objektais, visus iššūkius atsveria vidinis ir išorinis pasitenkinimas bei apėmęs džiaugsmas, kai išsaugojęs ir atgaivinęs paveldo objektą pamatai juo besidžiaugiančius žmones: „Esu laimingas, kad „Inovatorių slėniui” vystytis labai padėjo kultūros paveldas. Jis savaime traukia žmones, o mes jį įkrauname kiek kitokia forma. Antalieptės vienuolynas netapo muziejumi ar stacionariu sprendimu, jis tapo gyvas. Jaunimui istorija yra žymiai įdomesnė kai ją gali patirti, o ne tik apžiūrėti ar bandyti susigaudyti tik datų ir pavardžių įvairovėje”.  

Festivalio organizatoriai kviečia registruoti savo klausimus ir pasinaudoti galimybe gauti nemokamą konsultaciją iš vienoje erdvėje sutelktų konstruktorių, architektų, menotyrininkų, kultūros paveldo departamento atstovų komandos.

Registracijos anketa - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSefr6lpBtGN7Xw0aMKf3hgjNAAzdW_LHHr-sBB3YsogBxMo-Q/viewform

„Heritas“ – tai pirmasis tokio tipo renginys Baltijos šalyse, vykstantis jau ketvirtus metus iš eilės. Tai savanoriška, pilietinė iniciatyva, skirta ne siauram kultūros paveldo specialistų ratui, o plačiajai visuomenei, neabejingai paveldui ir istoriniams statiniams.

Registracija į konsultacijas nekilnojamojo kultūros paveldo savininkams festivalyje Heritas'21: (Į)krauk paveldą! 

Valdote nekilnojamąjį kultūros paveldo objektą? Turite daugiau klausimų, nei pavyksta rasti atsakymų?

Tuomet kviečiame jus į tradicine tapusia konsultacijų erdvę, festivalyje Heritas'21.

Ši erdvė skirta paveldo objektų savininkams ir valdytojams. Kompetentinga, didžiulę patirtį paveldo apsaugos srityje turinti konsultantų komanda įsigilins į kiekvieną atskirą atvejį ir padės nepasimesti klaidžioje paveldo apsaugos reglamentavimo bazėje.

Tai unikali galimybė gauti NEMOKAMĄ konsultaciją savo problemai spręsti tiesiai iš paveldosaugos ekspertų – architektų, konstruktorių, restauratorių, meistrų praktikų.

Konsultacijos vyks GYVAI. Jei negalėsite joje dalyvauti, informuokite ir po renginio pasidalinsime su jumis konsultacijos vaizdo įrašu, kuriame bus aptartas jūsų užduotas klausimas.

 

Registruoti klausimus galite iki rugsėjo 20 d.

Registracijos anketa - https://forms.gle/wgpvdvcAXX4vC69q9

Atgal Archyvas
Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika