DĖL SOCIALINĖS PARAMOS MOKINIAMS TEIKIMO
2021-07-08

     


   Informuojame, kad nuo šių metų liepos 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos (toliau – LR) socialinės paramos mokiniams įstatymo pakeitimai. Numatoma, kad nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. nemokami pietūs bus teikiami nevertinant pajamų ne tik mokiniams, besimokantiems pagal priešmokyklinio ugdymo programą bei pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje, bet ir besimokantiems antroje klasėje. Naujovė – minėtų mokinių tėvams (globėjams) nebereikia teikti prašymų dėl nemokamų pietų. Ugdymo įstaigos sudarys ir pateiks mokinių sąrašus. Nepageidaujantys gauti šios paramos turėtų kreiptis į ugdymo įstaigos administraciją, kurioje mokinys mokosi, ir pateikti atsisakymą. Atkreiptinas dėmesys, kad pageidaujant gauti šiems mokiniams socialinę paramą mokinio reikmenims įsigyti, reikalingi prašymai ir vertinamos pajamos. 

Dar vienas pakeitimas aktualus mokiniams, kurie mokosi pagal suaugusiųjų ugdymo programas. Socialinė parama mokiniams bus skiriama, tačiau ne ilgiau nei sukanka 21 m. Jei šis amžius mokiniui sukanka laikotarpiu, kurį paskirtas nemokamas maitinimas, parama tęsiama iki mokslo metų ugdymo proceso pabaigos, IV gimnazijos klasės mokiniui – iki brandos egzaminų sesijos pabaigos.

Prašymai dėl nemokamų pietų vertinant pajamas priimami nuo 2021 m. liepos 1 d. iki mokslo metų pabaigos. Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti kreiptis galima nuo 2021 m. liepos 1 d. iki 2021 m. spalio 5 d. Rietavo savivaldybės gyventojų prašymai prašymai priimami seniūnijose. Taip pat siūlome pasinaudoti galimybe prašymus teikti elektroniniu būdu per elektroninę sistemą spis.lt.

          Kreiptis gali vienas iš mokinio tėvų, globėjų ar kitų bendrai gyvenančių asmenų, pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs ar emancipuotas, mokinys nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų, turintis tėvų sutikimą. Teikiant prašymą reikalingi pateikti dokumentai (priklausomai nuo šeimos situacijos):  pažymos apie pajamas (pav., darbo užmokestį, alimentus ir pan.), gautas per 3 praėjusius mėnesius iki kreipimosi dėl socialinės paramos, arba pažymos apie kreipimosi mėnesį gautas pajamas, jei pasikeitė pajamų šaltinis. Jei pareiškėjas kreipimosi metu gauna piniginę socialinę paramą pagal LR piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, vidutinės pajamos vienam asmeniui apskaičiuojamos pagal pajamas, kurios paskutinį kartą nurodytos skiriant piniginę socialinę paramą, įskaitant socialinės pašalpos dydį. Šiuo atveju pareiškėjas užpildo supaprastintos formos prašymą.

            Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės nei 192,00 Eur.

            Mokiniai taip pat turi teisę į nemokamus pietus ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės nei 256,00 Eur, atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas, šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

            Patikrinus bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas ir surašius buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą, mokiniams gali būti skiriami nemokami pietūs ir (ar) parama mokinio reikmenims įsigyti išimties atvejais (ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus, kai mokinys patiria socialinę riziką arba mokinį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiriantys socialinę riziką), jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės nei 320,00 Eur.

            Apskaičiuojant vidutines pajamas išmokos vaikams, mokamos pagal LR išmokų vaikams įstatymą, į pajamas neįskaitomos. Taip pat, priklausomai nuo bendrai gyvenančių asmenų skaičiaus, neįskaitoma darbinių pajamų procentinė dalis nuo 20 iki 40 procentų gaunamo darbo užmokesčio (dirbantiems pareiškėjams), Tiek pat procentų, kaip ir nuo darbinių pajamų, į pajamas neįskaitoma nedarbo išmokos dalis, mokama pagal LR nedarbo socialinio draudimo įstatymą, bei darbo paieškos išmokos dalis, mokama pagal LR užimtumo įstatymą.

            Socialinės paramos mokinio reikmenims įsigyti dydis 2021–2022 mokslo metais yra 80,00 Eur vienam mokiniui. Jei mokinys patiria socialinę riziką, mokinio reikmenų rinkiniai kiekvienam mokiniui sudaromi pagal jo individualius poreikius, atsižvelgiant į mokinių skaičių šeimoje ir jų jau turimus mokinio reikmenis. Šią paramą bus galima teikti pinigine forma, jei atvejo vadybininkas, koordinuojantis atvejo vadybos procesą, o kai atvejo vadyba netaikoma, – socialinis darbuotojas, dirbantis su asmenimis, patiriančiais riziką, rekomenduos paramą mokinio reikmenims teikti pinigine forma.

            Kviečiame tėvelius nedelsti ir teikti prašymus nuo liepos 1 d., kad mokiniai gautų nemokamą maitinimą nuo mokslo metų pradžios.

 

Socialinių reikalų ir civilinės metrikacijos skyriaus informacija

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika