Pranešimai

DĖL KULTŪROS PAVELDO OBJEKTŲ LANKYMO TAISYKLIŲ
2022-08-18

Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Telšių-Tauragės teritorinis skyrius (toliau – Skyrius) prašo atkreipti dėmesį į Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2005 m. birželio 9 d. įsakyme Nr. ĮV-237 „Dėl Valstybei ir savivaldybėms priklausančių kultūros paveldo objektų lankymo tipinių taisyklių patvirtinimo“ nustatytas taisykles (toliau – taisyklės), kurios nustato lankymosi valstybei ir savivaldybėms priklausančiuose kultūros paveldo objektuose, jų teritorijose ir apsaugos zonose (toliau – kultūros paveldo objektai) jų pažinimo istorijos, meno ir mokslo požiūriu bei viešojo naudojimo tikslais reikalavimus ir apribojimus. 

Kultūros paveldo objektai pažinimui ir viešajam naudojimui gali būti lankomi pavienių asmenų ar lankytojų grupių laikantis taisyklėse nustatytos tvarkos. Juose draudžiama: važinėti motorinėmis transporto priemonėmis, įrengti stovyklavietes, kurti laužus tam tikslui nenustatytose, neįrengtose ir nepažymėtose vietose, savavališkai kirsti ar žaloti medžius, krūmus, niokoti vejas ir gėlynus. 

Primename, kad kultūros paveldo objektuose tik iš anksto raštu suderinus su skyriumi leidžiama: organizuoti masinius renginius, kuriuose numatomas didesnis negu 100 lankytojų skaičius, bei naudoti laikinuosius statinius, įrenginius ar technines priemones. 

Siekiant išvengti pažeidimų ateityje prašoma organizuojant renginius, šventes ar minėjimus kultūros paveldo objektuose laikytis taisyklėse nustatytos tvarkos ir derinti juos su Skyriumi.

Atgal Archyvas
Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika