ARTĖJA „ATLIEKŲ KULTŪROS“ EGZAMINAS
2021-03-31


Progų išmokti geriau elgtis su atliekomis nestinga: patarimų siūlo televizijos laidos, naujienų portalai, socialiniai tinklai, netgi pakuočių etiketės ir užrašai ant konteinerių. Ir kaip sekasi? Galimybė pasitikrinti –  jau greitai. Balandžio 29 dieną vyks antrasis „Atliekų kultūros“ egzaminas.

Beveik prieš metus pirmą kartą surengtas „Atliekų kultūros“ egzaminas sulaukė apie 10 tūkst. įvairaus amžiaus dalyvių. Dalį klausimų jie gliaudė lyg riešutus – atsakė, kaip teisingai atsisveikinti su kalėdine egle, kur išmesti kartono dėžes arba nunešti netinkamus vartoti vaistus. Tačiau tik nedaugelis žinojo, kad, pvz., šiuolaikiniai sąvartynai yra mažai taršūs.

Egzamino klausimai apims pačius svarbiausius rūšiavimo, tvarumo, ekologijos, atliekų surinkimo sistemos aspektus, reikalingus žinoti kiekvienam.

Pradinių klasių moksleiviams bus skirti 15 testo klausimų, vyresniems – trisdešimt. Atsakyti į juos reikės per 45 minutes ir kiekvienas teisingas atsakymas bus įvertintas 1 tašku.

Jaunesnieji egzamino dalyviai, teisingai atsakę bent į 6 klausimus, pelnys „Pažengusysis“, įveikę bent 9 – „Žinovas“, o surinkę 11 taškų ar daugiau – „Ekspertas“ diplomus. Vyresniems dalyviams diplomus garantuos, atitinkamai, 15, 20 ir 24 teisingi atsakymai.

Geriausių rezultatų „Atliekų kultūros“ egzamine pasiekę dalyviai džiaugsis projekto globėjo, organizatoriaus, partnerių ir rėmėjų įsteigtais prizais.

Norintys dalyvauti, iki pat egzamino dienos gali registruotis interneto svetainėje https://atliekukultura.lt/egzaminas/ – įvesti savo vardą, pavardę, savivaldybę, el. pašto adresą. Moksleiviams – mokymosi įstaigą ir klasę, o studentams – tik mokymosi įstaigą.

Mokytojai taip pat galės registruoti savo mokinius ir matyti jų pasiektus rezultatus. Už šias pastangas prisidėti prie atliekų kultūros sklaidos, dalyvius užregistravusių mokytojų laukia padėkos. Apie tikslų egzamino laiką dalyviai bus informuojami elektroniniu paštu.

Ne tik egzaminas, bet ir pasiruošimas jam – prasmingai praleistas laikas. Pagilinti savo žinias lengva egzaminui skirtoje interneto svetainėje https://atliekukultura.lt/egzaminas/, kur pateikiamas išsamus „Atliekų kultūros“ žinynas. Ten pat nuo kovo 29 dienos kiekvienas galės išbandyti savo žinias sprendžiant bandomąjį egzaminą.

 

Parengta pagal egzamino organizatorių informaciją

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika