APLINKOSAUGINIS PROJEKTAS „MES RŪŠIUOJAM. VASARA“
2021-06-07


Kartu su vasara nuo birželio 1 d. startavo  aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“, kuris aktyviai kvies Lietuvos bendruomenes rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir laimėti projekto rėmėjų prizus. Jo organizatoriai tikisi, kad projektas, kurio metu bus renkamos buitinės elektronikos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos, stiprins bendruomeniškumo jausmą  mažinant aplinkos taršą.

„Jau septintus metus siekiame suburti visas Lietuvos bendruomenes kurti atsakingą, aplinką tausojančią visuomenę. Didelis bendruomenių aktyvumas rodo jų norą gyventi gražesnėje ir švaresnėje aplinkoje ir  augantį gyventojų sąmoningumą, kad nerūšiuojamos elektronikos atliekos ne tik teršia aplinką, bet ir kelia pavojų gamtai ir žmonių sveikatai“, – sako Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos (EGIO), Gamintojų ir importuotojų asociacijos (GIA) vadovė Asta Pakštaitė-Marcinkienė.

Projekto organizatoriai (EGIO ir GIA) pasirūpina, kad visiems atidedantiems ar nerandantiems laiko išgabenti iš namų neveikiančių buitinių prietaisų, elektronikos, baterijų ir akumuliatorių būtų sudarytos visos sąlygos šias atliekas atiduoti. Su bendruomene sutartu laiku ir sutartoje vietoje atliekos bus surenkamos  šalia namų.

Be to, už surinktas atliekas visoms bendruomenėms bus skiriami taškai, kuriuos jos galės iškeisti į projekto rėmėjų įsteigtus prizus (prekes arba paslaugas). Aktyviausiai, daugiausiai atliekų projekto metu tarp savo etapo dalyvių surinkusiai bendruomenei bus papildomai skiriami 200 Eur vertės kuponai prekėms ar paslaugoms įsigyti.

Birželio 1 d. – liepos 1 d. vyks registracija atliekų  surinkimui Klaipėdos, Šiaulių, Telšių ir Tauragės apskrityse.

Bendruomenes, organizacijas ir visus norinčius projekte dalyvauti gyventojus kviečiame registruotis tel. : (8 5) 206 0901, 8 684 03 849, elektroniniu paštu info@mesrusiuojam.lt. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti interneto svetainėje www.mesrusiuojam.lt arba „Facebook“ paskyroje „MesRūšiuojam“.

Elektros ir elektroninės įrangos, baterijų atliekų negalima mesti į buitinėms atliekoms skirtus konteinerius. Patekusios į aplinką atliekos gali užteršti ją pavojingomis toksiškomis medžiagomis (gyvsidabris, švinas, kadmis, chromas) ir pridaryti daug žalos gamtai, pakenkti žmonių sveikatai. Perdirbant atliekas gaunamos antrinės žaliavos, kurios ne tik neteršia aplinkos ir nekenkia žmonių sveikatai, bet ir leidžia sumažinti įvairių naujų gaminių savikainą.

 

Gamintojų ir importuotojų asociacijos ir

Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos informacija       

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika