KULTŪROS SKLAIDOS POPIETĘ VAINIKAVO JUNGTINIS CHORŲ KONCERTAS
2022-05-23


Gegužės 20-osios popietę Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus pakvietė į kultūros sklaidos popietę „Oginskiai. Padovanota Rietavui ir Lietuvai“. Muziejuje pristatyta ilgai laukta knyga (prancūzų kalba) „Olgos Oginskienės dienoraštis“ (Irena Buckley ir Marie France de Palacio Le Journal d‘Olga, Comtesse Kalinowska, Princesse Oginska 1836–1840).

Popietėje apie knygą susirinkusiems renginio dalyviams papasakojo Vytauto Didžiojo universiteto prof. Irena Buckley, o nuotaikingą vaidinimą dovanojo studentų kūrybinė grupė „Declamationes“. Po knygos pristatymo renginys persikėlė į Oginskio rūmų parterį, kuriame pristatyta teminė nuotraukų ekspozicija: pirmajai muzikos mokyklai Lietuvoje 150, pirmajai viešai elektrinei Lietuvoje 130, pirmajai telefono linijai Lietuvoje 140, Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios projektui 170. Parodos atidarymas pradėtas fanfaromis, o sveikinimo žodžius tarė ne tik Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas, bet ir Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis. Anot mero, šiuo metu aplink daug neigiamų dalykų, tačiau tarp jų esama ir šviesių spalvų. „Rietavas metai iš metų gražėja, tvirtėja ir tvarkosi, dėka atsidavusių, kūrybingų žmonių. Smagu, kad galime pritraukti žmones iš kitų miestų, galime statyti ir kurti kažką naujo bei džiaugtis vieni kitų darbais“, – kalbėjo Savivaldybės meras. Naujos parodos atidarymu džiaugėsi ir Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kunigas Antanas Gutkauskas.

Dieną užbaigė nuostabus 7 chorų festivalio koncertas „M. K. Čiurlionio keliu“ Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, kuriame pasirodė daugiau kaip 140 choristų.

  

  

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika