ČIURLIONIO KELIO PARTNERIŲ SUSITIKIMAS RIETAVE
2022-06-22


Čiurlionio kelią sudaro dailininko, kompozitoriaus, kultūrininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio asmenybės memorialinių objektų, jo atminimą įprasminančių ženklų bei gyvenimą ir kūrybą menančių vietovių visuma, sujungianti objektus pagal personalinės kultūrinės topografijos kriterijus. Čiurlionio kelias aktualizuoja dailininko gyvenimo ir kūrybos ženklus, esančius Vilniaus, Kauno, Druskininkų, Palangos miestuose ir Varėnos, Rietavo, Plungės rajonuose. Čiurlionio kelio objektus sujungiantį maršrutą sudaro apie 500 km.

Čiurlionio kelias veikia kaip nuolatinis objektų lankymo maršrutas. Jį sudaro nuolat viešai paskelbtu laiku lankytojus stacionariai priimančios kultūrinės atminties institucijos (muziejai ir kt. įstaigos bei organizacijos). Jos lankytojams pristato M. K. Čiurlionio kūrybos ir jo laikmečio kultūrinio konteksto nuolatines kūrinių ekspozicijas ir memorialines erdves, temines informacines parodas, rengia specialius edukacinius užsiėmimus ir organizuoja temines ekskursijas po dailininko ir kompozitoriaus gyvenimo bei kūrybos vietas menančius objektus (nuolat yra rengiamos ekskursijos pagal detalius lankomų vietų žemėlapius „M. K. Čiurlionio Varėna“, „M. K. Čiurlionio Druskininkai“, „M. K. Čiurlionio Vilnius“, „M. K. Čiurlionio Kaunas“, „M. K. Čiurlionio Rietavas“, „M. K. Čiurlionio Plungė“, „M. K. Čiurlionio Palanga“). Čiurlionio kelio partneriai ir jame dalyvaujančios įstaigos ir organizacijos taip pat organizuoja ir specialiuosius Čiurlionio kelio renginius: muzikos festivalius, kūrybines stovyklas, koncertų ciklus, plenerus, meno savaites, konferencijas ir kitus kultūros, meno, edukacijos ir kultūrinio turizmo renginius.

Birželio 21 d. Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykloje vyko metinis Čiurlionio kelio partnerių susitikimas ir nuveiktų darbų bei ateities vizijų aptarimas. Įžanginį žodį tarė muzikantas ir pianistas Rokas Zubovas, kuris džiaugėsi, kad pagaliau po dvejus metus vykusių nuotolinių susitikimų pavyko visiems susitikti. Anot jo, po 3 metų bendro darbo reikia aptarti nuveiktus darbus ir kaip reikia judėti tolyn visiems vieningai dirbant. „Visi turime bendrą tikslą ir misiją. Vieni kitus papildydami turime judėti pirmyn, kad ir toliau skleistųsi Čiurlionio vardas. Svarbu aptarti ir tai, ką išskirtinio šis kelias davė ir duoda, lyginant su kitomis mūsų vykdytomis veiklomis. Siūlau šio susitikimo metu aptarti, kuo šis kelias mus visus gali dar labiau praturtinti“, – kalbėjo R. Zubovas. Kiekvienas iš Čiurlionio kelio susitikime dalyvavusių partnerių papasakojo, kaip sekasi įgyvendinti nusimatytas veiklas, su kokiais sunkumais susiduriama. Susitikimo metu pasidalinta idėjomis, siūlymais, aptartos ateities gairės. Po susitikimo visiems svečiams surengta ekskursija Čiurlionio keliu Rietave.

  

 

Naujienlaiškio
prenumerata
Jūsų el.pašto adresas

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika